Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 3.89 straipsnio 1 dalyje yra išvardytas turtas, kuris pripažįstamas asmenine vieno sutuoktinio nuosavybe. Į šį sąrašą patenka ir vienam iš sutuoktinių po santuokos sudarymo padovanotas turtas (CK 3.89 straipsnio 1 dalies 2 punktas). Tačiau tokiu atveju svarbu. kad dovanojimo sutartyje būtų aiškiai išreikšta, jog turtas dovanojamas asmeninėn nuosavybėn, o ne sutuoktiniams bendrai.
Sutuoktinis turi teisę savo nuožiūra (t. y. nepriklausomai nuo kito sutuoktinio valios) disponuoti (įkeisti, parduoti, perleisti, dovanoti ir pan.) savo asmeniniu turtu, išskyrus atvejus, kai tas turtas yra pripažintas šeimos turtu (CK 3.84 straipsnio 1 dalis). Pagal CK 3.84 straipsnį šeimos turtas – tai turtas, kuris skirtas bendriems šeimos poreikiams tenkinti, nepriklausomai nuo to, ar priklauso sutuoktiniams bendrai, ar yra vieno iš jų asmeninė nuosavybė:
1) šeimos gyvenamoji patalpa (gyvenamoji patalpa bus pripažinta šeimos turtu tik jei šeima ten faktiškai gyvena, pvz., jei šeima gyvenimui nuomojasi butą Vilniuje, tačiau turi namą Klaipėdoje, šeimos turtu bus pripažintas butas Vilniuje, nes ten šeima faktiškai gyvena);
2) kilnojamieji daiktai, skirti šeimos namų ūkio poreikiams tenkinti, įskaitant baldus (pvz., automobilis, jei jis tenkina šeimos poreikius (juo vežami vaikai į mokyklą ar pan.)).
Vilniaus universiteto Teisės klinika pažymi, kad pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nelaikytina individualiai pritaikoma kiekvienam atvejui. Konkrečios situacijos aplinkybės ar pasikeitęs teisinis reguliavimas gali lemti kitokį teisinį vertinimą bei atsakymą. Norėdami gauti nemokamą individualią konsultaciją, užduokite klausimą internetu (spustelkite mygtuką žemiau) arba užsiregistruokite į gyvą susitikimą VU Teisės klinikos biure Vilniuje.